Prins Daan I en Prinses Jolie I, nieuwe heersers van de Vengneuze 2026.
Na wekenlang het grote geheim te hebben moeten bewaren, was het vrijdagavond 9 januari dan eindelijk zover: in de eigen Véngneuzetempel bij de Vangrail maakten de nieuwe Véngneuze zich bekend. En dat gebeurde natuurlijk in een volle tempel, want dit moment wilde niemand missen!
Eerst werd er afscheid genomen van Prins Abel en Prinses Lisa die vorig jaar voorop gingen. Na de bedankwoordjes an als laatste het bijhangen van hun prinsenfoto zat het er voor hun echt op. Samen kunnen we terugkijken op een fantastisch jaar.
Daarna werd als eerste de nieuwe Vorstin onthuld. Dit jaar zal Pleun de Leeuw de nieuwe heersers ondersteunen en telkens aankondigen. Vorstin Pleun haar eerste taak was dan ook de hulp inschakelen, eerst van de adjudantes (Isa Verstappen en Kate vervoordeldonk) en vervolgens Kammereuj te installeren. Daarna werd gezamenlijk gezocht naar de nieuwe raad van 11 leden.
Daar stonden ineens 13 jongens en meiden op het podium....Wie zitten er in de raad? Maar wie van deze zijn de Prins en Prinses?
Onder luid applaus en met volop spanning in de lucht werden de nieuwe jeugdige kartrekkers van De Véngneuze onthuld. Dit jaar staan Prins Daan I en Prinses Jolie I (Daan Willemse en Jolie Thijssen) aan het roer.
Samen met hun vorstin en adjudanten vormen zij een enthousiast team dat helemaal klaar is om de vastelaovend van 2026 onvergetelijk te maken.
Ook de nieuwe Raad van Elf liet zich deze avond zien: een hechte groep vol energie die het carnavalsseizoen kleur gaat geven. Samen met de kammereuj hebben ze al menig polonaise gelopen, op het podium gesprongen en er een echt feestje van gemaakt.
De avond stond bol van gezelligheid, muziek en vrolijke gezichten. Alles wat carnaval zo mooi maakt kwam samen in één feestelijke bekendmaking. En met hun bijpassende spreuk beloven Prins Daan I en Prinses Jolie I er samen met iedereen een knallend jaar van te maken:
“Wéj dòwwe mi vètte beats èn swingende moves enne dikke stèmpel,
óp ónze Véngneuzetèmpel!”
Kortom: de toon is gezet, de zin is groot en Meijel kan zich opmaken voor een vastelaovend vol beats, beweging en Véngneuze-plezier!